Naučte se sebou zacházet tak, jak jste vždycky toužili, aby zacházeli s vámi

Večerní povídání o terapii

Přijměte pozvání na čaj – setkání s povídáním o terapii a duchovnosti

U dobrého čaje z destilované vody si budeme povídat především o vašich potížích a o možnostech jejich nápravy. Nejedná se o zábavný společenský dýchánek, ochota sdílet s ostatními své vlastní duševní problémy je povinná, takže prosím přijďte každý sám za sebe a své nejlepší kamarádky případně přihlaste na jiný termín.

Pro koho?

Pro všechny vážné zájemce o témata související s terapií a duchovností, čili i pro kolegy terapeuty, bývalé klienty, budoucí klienty, hledače pravdy, hledače klidu... Nově i pro zájemce o spirituální hubnutí pomocí krátkých hladovek, viz video 245. Spirituální hubnutí. Setkání bývají spíše komorní, obvykle přijde tak tři až pět lidí.

Uvažujete-li o terapii, můžete Večerní povídání využít jako přijímačky - možnost nezávazně si vyzkoušet, jak se se mnou cítíte :-).

Za jakých podmínek?

Setkání je určeno pouze pro vážné zájemce. Vstupné 500 Kč je třeba uhradit předem, viz Kontakt. Zaplacené vstupné se nevrací, náhradní termíny se neposkytují.

Pro současné i bývalé klienty mojí terapie, jakož i pro absolventy výcviku rituálu přijetí je vstup bezplatný (ale i oni se musí přihlásit předem).

Kde?

V terapeutovně, viz Kontakt.

terapeutovna

Kdy?

Obvykle od 17:00. Čas začátku prosím dodržujte pokud možno přesně, nemám tady žádnou čekárnu ani sestru, zato se vám budu věnovat hned, jak přijdete. Setkání obvykle trvá asi tři hodiny, končí přibližně ve 20:40.

Nejbližší volné termíny:

  • Úterý 7. 3. 2023 v 17:00

Pokud je zde termín vypsán jako volný, určitě jsou v něm ještě volná místa, takže si jej můžete rovnou předplatit bez obav.

  

Reference:

Na Večerním povídání o terapii jsme se sešli tři. Od začátku byla velmi přátelská a příjemná atmosféra.

Protože jsme byli v tak malém počtu, domluvili jsme se, že místo obecného povídáni bude pan Havelka postupně pracovat s každým z nás tak, abychom zažili terapii na sobě. S někým "jen" hovořil o tématech a otázkách s kterými přišel, s někým driloval Denní úklid, což je upravená forma Rituálu přijetí pro konkrétní věci. Opravoval nás, vysvětloval a směřoval tak, abychom rituál dělali správně a s co největším benefitem. Došlo i na sdílení opravdu hlubokých a citlivých skutečností a uvolnění skrytých emocí, což připisuji vysoké úrovni atmosféry důvěry, která se v naší skupince během pár hodin vytvořila. Myslím, že to bylo dáno i prostředím, kterým je byt pana Havelky, a který na mě působil velmi harmonickým dojmem.

Jsem ráda, že jsem se Večerního povídání zúčastnila a mohla tak na živo zakusit způsob práce pana Havelky. Odcházela jsem s pocitem obohacení, klidu a vyrovnanosti. Ještě jednou děkuji za tu zkušenost a váhajícím vřele doporučuji.

Olga Mutínská, květen 2022  
olca.mutinska@seznam.cz  

  

Mnozí z nás se v životě dostáváme do situací, které jsou pro nás těžké a nepříjemné. Některé situace dokážeme překonat bez následků, ale některé se v nás ukládají neošetřené a jsou příčinou psychických potíží. Potíží které jsou zacyklené, neodeznívají a je tedy nutné vyhledat pomoc odborníka.

Já jsem o pomoc požádal pana Jana Zahradníka Havelku, zkušeného terapeuta, který vytvořil efektivní terapii nazvanou "terapie vnitřního dítěte". Účastnil jsem se proto Večerního povídání o terapii. Povídání se uskutečnilo v bytě pana Havelky a přineslo mi velmi zajímavý, hluboký a intenzivní zážitek. Terapií se zde rozumí otevřeně mluvit o svých potížích tou s osůbkou, která je uvnitř každého z nás, kterou nazýváme "vnitřní dítě" a která to vše odnesla s plnou parádou.

Věřte mi, že není nic horšího než vlastní pokrytectví a sebeklam. Terapie vnitřního dítěte nás učí opaku - tedy být k sobě upřímný, otevřený, sebekritický, i když to bolí. Má vlastní zkušenost s depresemi mi přinesla mylnou představu o přístupu k mému vnitřnímu dítěti. Neměl jsem ochotu prožít citovou bolest a rozhodl se disociovat se od "nepříjemného" a to tím, že jsem si v mém životě zakázal lásku, romantické vztahy, citovou investici k osobě opačného pohlaví. Lidově řečeno - doslova jsem to zabalil se ženami a přestal „citově zářit“. Mé vnitřní dítě jsem vytěsnil a v mém životě nastala stagnace, vyhoření a ztráta energie pro cokoliv se nadchnout. Veškerá bezprostřednost a kreativita byla pryč.

Nyní jsem po mé návštěvě u pana Havelky velmi šťastný. Byl to on, který toho malého lačného, odstrčeného vnitřního chlapečka uvnitř mě "oslovil" a začal se ptát, po čem vlastně touží ta jeho dušička a co je příčinou jeho apatie. Nestačil jsem se divit, bylo to jako "účet bez hostinského", mluvilo se otevřeně a upřímně.

Uvědomil jsem si, že těchto krásných sezení chci absolvovat víc. Že chci na následující návštěvu přijet s lepším výsledkem a posunem v mém životě - a být hlavně za každou cenu sám k sobě upřímný.

Tomu, kdo chce na sobě pracovat a postavit se čelem ke svým problémům, mohu spolupráci s panem Havelkou a jeho terapií velmi doporučit. Přeji hodně úspěchů a zejména hodně lásky ve všech podobách.

Štefan Fabiš, srpen 2021  
stevefabis@yahoo.com  

Poznámka terapeutova - tohle ještě nebyla v pravém slova smyslu terapie vnitřního dítěte, dělali jsme pouze improvizovaný channeling s vnitřním dítětem, který byl výjimečně snadný a produktivní, protože klent byl připraven. Obvykle to takto snadné není ani náhodou.

  

  

Na večerním dýchánku s terapií a duchovností jsme měli možnost nahlédnout do terapeutické dílny pana Havelky na příkladu sondy do konkrétního problému jednoho z hostů. Poté došlo na teoretičtější debatu o možnosti či nemožnosti trvalého odstranění negativních duševních sklonů. Obecně se zde pracovalo na objednávku, pan Havelka nás vybízel k představení individuální zakázky na tři hodiny povídání, dostalo se spravedlivě na každého, kdo měl o probrání svého tématu zájem. Bylo ale možné i pouze poslouchat.

Pan Havelka je svéráz, proto i ukázka terapeutické práce byla "hustá", nicméně, jak mohu posoudit, autentická. Atmosféra byla navzdory příkladu tvrdé terapeutické práce povšechně spíše uvolněná a čaj dobrý.

Pro bližší seznámení se se stylem práce pana Havelky a pro setkání s netradičním pohledem na terapii a duchovnost mohu večerní povídání doporučit.

David Hampala, prosinec 2020  
vidadek@seznam.cz  

  

Večerní povídání o terapii jsem se zúčastnila s předem definovaným záměrem - seznámit se osobně s panem Havelkou - terapeutem, kterému mám v úmyslu svěřit se na nějaký čas do péče. Možnost takové oboustranné "ochutnávky" se jen tak nevidí a připadá mi to jako výborný nápad. Jednak terapeut okoukne své potenciální klienty (říká tomu přijímačky) a pak klient, tedy já, na vlastní kůži okusí, jaký je terapeut člověk, jak reaguje, co na neverbální rovině vyzařuje, jak se v jeho přítomnosti cítím. A to všechno, v porovnání s cenou terapie, za směšnou částku. Považuji to za oboustranně výhodné.

Sešli jsme se v radotínské terapeutovně v pěti a upřímně přiznávám, že jsem v průběhu necelých čtyř hodin prošla celou řadou emocí, z nichž některé mi nebyly úplně příjemné. Přesto je pro mě páně Havelkova metoda, po několikerém shlédnutí videoblogu, velmi srozumitelná, intelektuálně přijatelná a po návštěvě v Radotíně jsem pevně rozhodnutá pokusit se zahrnout rituál přijetí do své každodenní psychohygieny.

Vřele večerní povídání o terapii doporučuji.

Kateřina, prosinec 2020  
kaca.zbu@seznam.cz  

  

Sešli jsme se v příjemném prostředí, u čaje, každý se svými problémy a výzvami. Pan Havelka, který ani na chvíli nepustil otěže večera z rukou, rozdělil setkání na dvě části: v první každý v několika minutách vyříkal, co ho trápí a proč přišel. Pan Havelka se v tom zorientoval a každému řekl, čím mu může být nápomocen. Ve druhé části večera potom každého probral hlouběji a nastínil mu možná řešení či doporučené přístupy k jeho problému.

Bylo to obohacující. Nejen v tom, jaký vhled měl do mého zabřednutí a mých „démonů“, ale, jak to v těchto případech často bývá, skupinová práce má ještě přídatný efekt. Člověk slyší, s čím bojují jiní, a může vylézt ze své ulity, kde se všechno špatné děje jen jemu. Člověk vidí, co trápí ostatní, a najednou zjišťuje, že při určitém nadhledu to jsou i jeho problémy, i když právě o nich teď zrovna nemluvil. A tak odpovědi a nabídnuté cesty ostatním se stávají i jeho odpověďmi a možnými cestami, přinejmenším stojí za to se nad nimi zamyslit.

Ne, nebyl to promrhaný čas.

Y., leden 2020  
ylka.cesta@seznam.cz  

  

Večerní povídání o terapii vřele doporučuji. Přišla jsem s obrovským “knedlíkem” v hrdle, zavřena, stresovaná a odcházela s lehkosti, vděčnosti, s otevřeným srdcem a hlavně s konkrétní metodou.

Velmi mi pomohlo, že jsem mohla mluvit úplně otevřené o svém studu, o tom, že zvenku v mém životě vypadá vše v pořádku, ale vnitřně strádám a trpím.

Bylo pro mne hodně důležité zjistit a prožít, že v mých problémech nejsem sama. Pan Havelka pracoval přesně, soustředěné a dal mi do rukou konkrétní nástroje, se kterými mohu pracovat každý den a pracuji každý den. Mají účinek – mluvím ze zkušenosti – a nejde o chvilkové stavy euforie, nýbrž o nastavení systematické cesty krok za krokem.

Takže: sebrat odvahu a jít na čaj do Radotína se vyplatí.

Barbara Maria Willi, listopad 2019  
Barbara.willi@centrum.cz  

  

  

Zkušenosti klientů aneb
ověřitelné výsledky:

» Zkušenosti dalších klientů

Napsali o terapii:

„Poznala jsem zblízka několik Honzových klientek a mohu dosvědčit, že Honza odvádí velmi dobrou práci. Jeho terapii rozhodně doporučuji.“
Míla Lukášová, terapeutka

„Honzova terapie i reakce klientů na mě dělají velmi dobrý dojem. Líbí se mi i pokora, s jakou Honza píše o své práci. Znám Honzu řadu let a jeho terapii doporučuji.“
Petr Velechovský, Modrá alfa