Naučte se sebou zacházet tak, jak jste vždycky toužili, aby zacházeli s vámi

Jan Havelka - videoblog

Ukazuje se, že video je efektivnější komunikační médium než psaný text. Budu zde uveřejňovat použitelné návody k práci na sobě a úvahy o terapii. Pokud nechcete utrácet za terapii, pokuste se doma rozchodit postupy v těchto videích popisované, i to vám může pomoci.

Odkazy vedou na YouTube, kde jsou videa uložena, a já prosím laskavé diváky, aby mi tam klikali na ten palec nahoru, dělá mi to dobře :-).

V dohledné době mám v plánu natočit podobných videí víc. Chcete-li je sledovat všechna, přihlašte se na YouTube k odběru mého kanálu. Jednak mě tím potěšíte, jednak při uveřejnění každého dalšího videa dostanete automatické avizo. (A za tím účelem si vás dovoluji vyzvat, abyste si na YouTube založili účet, je to zdarma :-).

videoblog

 
Aktuální seznam všech mých videí najde na mém YouTube kanálu:

http://www.youtube.com/user/cestazdeprese/videos?view=0&sort=dd&live_view=500&flow=list

 
Starší videa:

Cesta z deprese 10 - Ego je odpor

Jelikož mi nikdy žádná definice ega nevyhovovala, našel jsem si vlastní: Ego je to, co klade odpor. A vystupňovaný odpor je příčinou deprese.

Cesta z deprese 9 - Rašplování ega depresí

Nabízím novou techniku určenou pro chvíle, kdy je člověku tak zle, že není schopen dělat ani ritual přijetí.

Cesta z deprese 8 - Přivtělené duše

Před dvaceti lety jsem teorii přivtělených duší považoval za blbý gotický román a zcela jsem ji odmítl. Dnes mám za sebou několik stovek úspěšných odvední přivtělených duší do světla a cítím se jako zkušený praktik :-).

Cesta z deprese 7 - Zklamání z autorit

Zklamání z rodičů, duchovních nauk i z terapií se může stát branou k dospělosti a vnitřní svobodě. Na základě vlastních bohatých zkušeností vřele doporučuji :-).

Cesta z deprese 6 - mindrák, slabost, zranitelnost

Je dobré přijmout svůj mindrák, citlivost a zranitelnost. I jako velmi nedokonalé bytosti ve velmi nedokonalém světě můžete úspěšně usilovat o šťastný, smysluplný a naplněný život. Já v roli tetapeuta vám prošlapávám cestu :-). Natočeno v nové terapeutovně.

Cesta z deprese 5 - sebevražda

Krátké vyprávění o radosti z toho, že jsem všechna svoje četná koketování se sebevraždou přežil, a proč je to dobře. Natočeno v Egyptě na břehu Rudého moře.

Cesta z deprese 4 - role oběti

O roli oběti jako obvyklé překážce na cestě z depese.

Cesta z deprese 3 - vnímání Boží vůle

Hovořím o významném terapeutickém vlivu spirituální hypotézy. Nabízím několik jednoduchých úvah, usnadňujících její přijetí. Věnováno jak hledačům Boha, tak všem těm, kteří trpí existenciální frustrací z nesmyslnosti toho všeho tady, ale už rádi by zkusili z ní vystoupit.

Cesta z deprese 2 - ukázka rituálu přijetí

Osobně předvádím rituál přijetí a vysvětluji, jak lze přijetí měřit a k čemu je to dobré.

Cesta z deprese 1 - jak vznikl rituál přijetí

Popisuji svoji cestu z deprese - jak jsem se z ní dostával s pomocí rituálu přijetí, který jsem při té příležitosti objevil :-).

Petr Velechovský, Jan Havelka - Cesta z deprese

O semináři Modrá Alfa, o účinné terapii depresí a také o tom, jakými cestami oba protagonisté dospěli k pomáhání lidem, kteří se potřebují cítit lépe. (Natočené v TV Cesty k sobě).

000  

Zkušenosti klientů aneb
ověřitelné výsledky:

» Zkušenosti dalších klientů

Napsali o terapii:

„Poznala jsem zblízka několik Honzových klientek a mohu dosvědčit, že Honza odvádí velmi dobrou práci. Jeho terapii rozhodně doporučuji.“
Míla Lukášová, terapeutka

„Honzova terapie i reakce klientů na mě dělají velmi dobrý dojem. Líbí se mi i pokora, s jakou Honza píše o své práci. Znám Honzu řadu let a jeho terapii doporučuji.“
Petr Velechovský, Modrá alfa